Biegowy wrzesień z przytupem

Autor: zespół redakcyjny

Od długiego biegania po górach rozpoczęła wrześniowe starty ekipa NGB, w składzie Mateusz Gorzałka, Mariusz Kowalik i Dariusz Gutowski.  1 września nasi koledzy uczestniczyli w biegu Ultra Janosik i każdy z nich pokonał  dystans  55 km po pięknych pienińskich szlakach, po 40 km zmagając się z Górą Żar. Pierwszą niedzielę września NGB rozjechała się po kraju, by pojawić na starcie w Blachowni, Praszce, Tychach i Pile. W pobliskiej Blachowni duże grono klubowiczek i klubowiczów ścigało się na trasie Przełajowej Ósemki, zarówno biegowo,  jak i w kategorii nordic walking. Najszybszym klubowiczem okazał się Darek Lubosz, i to on reprezentował klub na podium, zajmując 1 miejsce w kategorii M40. Klubowe barwy znalazły się na podium w Praszce dzięki Annie Galiczak, która wraz z Marcinem Wydmuchem startowała w Praszkowskiej Dziesiątce. Nasza biegaczka zajęła 3 miejsce open kobiet. NGB miało swojego biegacza na podium również w Tychach, gdzie Marek Polanowski oraz Andrzej i Artur Pelikanowie uczestniczyli w Półmaratonie Tyskim. Z czasem nieco ponad półtorej godziny Andrzej zajął 3 miejsce w kategorii M50. Po kolejny start do Korony Półmaratonów aż do Piły wybrał się Robert Francik, startujący razem z blisko 4 tysiącami biegaczy w 28 edycji Półmartonu Philips.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników NGB!

Ultra Janosik 55-Spiska Pętla, 1.09.2018, Niedzica, 55 km
Mariusz Kowalik 7:17:23
Dariusz Gutowski 7:58:39
Mateusz Gorzałka 10:11:01

Przełajowa Ósemka i Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking, 2.09.2018, Blachownia,